laupäev, 31. mai 2003

Toompea Noortekoja hõbepulm!

Sellel aastal täitus Toompea Noortekojal juba 12. tegevusaasta. Selle tähistamiseks otsustasime kokku kutsuda meie koja endised liikmed, praegused liikmed ning ka rahvast teistest kodadest.
Juba ammusest ajast olime kuulnud vanadelt liikmetelt ja senaatoritelt legende Toompea koja poolt korraldatud pulmapeost ja sellele järgnenud ristsetest. Seega otsustasime taaselustada legendaarse ürituse ja kutsuda rahva Õiela ja Rüibo hõbepulma, viies olustiku 1973. aasta kolhoosimiljöösse.


Pruutpaar Õiela ja Rüibo lastega
Kostümeeritud külalised hakkasid juba varakult Vabaõhumuuseumi väravas kogunema, kust nad suunati Kolu kõrtsi. Kokku kogunes ligi 80 pulmalist. Kohe alguses oli meil võimalik video abil meenutada esimest pulmapidu ja ristseid. Seejärel saabusid imekaunis Õiela, kellele küll aastad ainult sarmi on juurde lisanud, ning Rüibo. Kohal olid ka pruupaari lapsed Apollo, kellest oli sirgnud tõsine spordimees ja tõeline kolhoositädi Sojuuz. Kahjuks osales ainult üks äi, ülejäänud perekond puudus perekondlikel põhjustel.
Pruutpaari olid õnnitlema tulnud peale kodukolhoosi Viljakas Pind (Toompea Noortekoda) külalised Ukraina NSV-st (Toomemäe Noortekoda), Kirovi nimelisest Kalurikolhoosist (Tallinna NKK), Tartu KEK-ist (Tartu NKK), Eesti NSV Vabatahtlikust Karskusseltsist (E-koda) ja ENSV Keskkomitee poliitbüroost (senaatorid).
Loomulikult ei puudunud lookas süldilaud ja rahvalikud laulud-tantsud. Rahvas oli nii aktsioonis, et kohati kippus isegi pulmavana jutt kõrvust mööda minema. Tema sõnul pole ta enne nii aktiivset rahvast näinud, tavaliselt on ikka tükk tegu rahva käimalükkamisel.Viimased vaprad jätkasid pidu veel Kapten Flinti pubis ja lõpetasid alles varavalges.

Pulmapildid koos kommentaaridega!

ca 10 minutit enne pulmapeo algust riietusruumis... Tütar ja isa jälgimas ema riietumist...


Poeg käis kossutrennis ja on ka muidu tubli
Pulmalised videosalvestusi vaatamas


Külalised E-Kojast koos kingitusega


Kingitusi pulmalistele: õmblusmasin, laualamp, telefoon ja "täitsa uus ning kasutamata" mikrouunPulmaisa ja pruutpaar koos lastega


Helen õnnitlemas

Pruutpaar ja E-Koja kingitud dekoratiivpuu otse Hiinast Pulmalised pikas lauasSaabus veel hiliseid külalisi...


Lüpsjad, sanitarid ja talitajad :)


 Ehitusbrigadir koos kelmika medõega

Käimas pulma tingel-tangel

 naaber lähivabariigist


Marju Toomemäe kojale kingitust andmas


 Toompea koja asutajaliikmed ja vanad olijad ühes rivis.
Vasakult: Ants Kiviselg, Koit Pindmaa, River Tomera, Jaan Paeveer, Olavi Tammemäe, Andres Pukspuu, Merle Krigul ja Deiw Rahumägi

Evelin pulmavanagaPulmalised mitmest erinevast kaadrist


Noh, kallis? Mis nüüd?

Edev komsorg JanekPartorg, ajakirjanik ja medõde


 Salaäri tunnistajad: lüpsja Maarja, malevlane Jaan, tütar Enn ja poliitbüroo liige Ants


Veel tunnistajaid: Kadi, Koit ja elektrik River

Lüpsja, medõde ja poliitbüroo tegelane sõbralikult ühe laua taga


Meditsiin ja karskus käsikäesJa siin on meil järgmise pulma peategelased :))

Kommentaare ei ole: