esmaspäev, 6. mai 2019

Minu JCI Lugu 3. Osa: Minni

Minu JCI lugude sari on ellu kutsutud, et läbi „user experience“ tutvustada lugematuid võimalusi, mida koda pakub. Kõik inimesed on erinevad, niisamuti on erinevad ka põhjused, miks keegi on kojaga liitunud. JCI sobib kõigile, olgu su huviks – eneseareng ja koolitused, äri ja rahvusvahelised suhted, heategevus või jätkusuutlikus. Siin saad ennast ümbritseda inimestega, kes mõtlevad suurelt ja tahavad luua positiivseid muutusi ühiskonnas..

Seekord jutustab oma JCI loo Minni.

Minu JCI lugu algas sellest, et tahtsin katsetada teistsuguseid tegevusi ja töövõtteid, mida minu toonane ametikoht ei võimaldanud või võimaldas liiga vähesel määral – ideede/uitmõtete mahamüümine (kaashuviliste leidmine), organisatsiooni juhtimine/valitsemine, meeskonna komplekteerimine ja käivitamine, kaasamine, kõneisiku roll ja korporatiivne eneseväljendamine (minu arvamus = organisatsiooni arvamus) jpt.  Ja nii ma mitu head aastat „möllasin“ erinevate JCI projektide ja tegevustega, enne kui ametlikult JCI-ga liitusin (liige alates 2010) ja juhtkonda kandideerisin.
 

Miks Toompea😊 Toompea koja liikmed austavad üksteist: me peame lugu inimestest, kes on meist erinevad. Meie omapära on, et erilaadsed inimesed saavad kokku, õpivad üksteist tundma (lihvivad nurgad maha) ning oskavad edaspidi meeskonna liikmete tugevusi meeskonna kasuks rakendada.

Mis Koda mulle andnud on? Kogemused erinevates projektides ja positsioonidel osaledes (juhtimiskogemus, meeskonna kogemus, kirjutamiskogemus sh eneseväljendus jne). Ärikontaktide võrgustik. Uued oskused, mis on läbi erinevate projektide-koolituste-positsioonide saavutatud: julgus oma arvamust väljendada, coaching ehk kaasamisoskus, kirjalik eneseväljendus, ajaplaneerimine, eelarve planeerimine-kontrollimine, julgus unistada ning unistusi teoks teha.
 
Kõige erilisema JCI mälestusena tooksin esile 2012 aasta, kus tuli teha tõelist multitaskingut ja enda jagamist – täita tuli Toompea koja EVP-na ja huviliste mentorina kohalikku rolli ning Eesti koja sekretäri kohta ehk üle kogukondlikku rolli.

 
Minni, JCI Toompea toetajaliige ja President 2013
 

Kommentaare ei ole: