neljapäev, 28. veebruar 2008

Chako-bo, Kashi-bo, Ama-uka, Chani-naua...

....just nii algas kutse, mis saabus aasta alguses meie Riia sõpradelt. Kutsuti meid aga indiaanikarnevalile, mis taheti maha pidada Aldise pühitsemisel JCI Latvia rahvuspresidendiks.

2. Veebruaril korjas JCI Estonia president Margus allakirjutanu oma auto peale, põigati veel korraks sadamasse, kus soome laeva pealt astus maha Ursula ning tee Riiga algas. Margus ja Ando olid päev varem külastanud kohalikku kostüümilaenutust ja tundsid ennast kindlalt, Urusulal kostüümi veel polnud... mõtlesime siis kusagil mere ääres korraks peatuse teha, et kajakasulgi juustesse korjata, kuid vihmane ilm selleks eriti ahvatlev ei tundunud. Siiski õnnestus Pärnus lõunapeatuse ajal hankida poest ühe sinise silmapliiatsi... :-)

Riiga jõdsime õhtuhämaruses ning Europa City nimelise hotelli leidsime üles vaevata... kuid sissesõiduteed (meie mõistes) polnud. Kohalikelt järgi uurides selgus, et hotelli pääsevad vaid dziibi taolised sõidukid, kuna selleks tuli hüpata üle kõrgete äärekivide. Marguse auto sai sellega siiski kenasti hakkama...

Veidi puhanud, ajasime kostüümid selga ning sinise silmapliiatsi ja teiste käepäraste värvidega maalisime põskedele toredad sini-must-valged triibud :-)

Peosaali uksel võttis meid vastu Aldis isiklikult ja saime siis kohe ka pildi peale.Kui tervitusnaps käes ja kohalolijatega tutvusring tehtud, alustati indiaanitantsudega, seejärel loopis shamaan põrandale kivikesi, mis pidid siis ennustama järgmist presidenti....oli see nüüd asjade kokkulangevus, aga kivid näitasid just Aldist! :-) Tuli siis Aldisel ennast tõestama hakata. Esimene katse oli puu saagimine- eesmärk oli suuremast jupist ära saagida täpselt 1 kg jupp. Teiseks pidi laskma vibuga märgi pihta ja kolmandaks tegema tuleraua, noa ja heina abil lõkke. Kõik need katsed õnnestusid Aldisel suurepäraselt!


Järgnesid metsikud indiaanitantsud ja ringmängud.

Kesköö paiku pandi Aldisele lõpuks pidulikult ka presidendikett kaela ja kohaletulnud külalised said uut „indiaanipealikut“ tervitama asuda. Peo edenedes oli eestlasi saabunud veelgi ning olime nüüd juba kaheksakesi- kõige arvukam välisdelegatsioon... juhuu! Veel oli 3 soomlast, paar leedukat, üks itaallane ja üks hispaanlane- Pedro muidugi :-)

Alloleval pildil on siis eesti delegatsioon sabas seismas, et Aldisele õnne soovida.

Aga ega pidu sellega veel läbi olnud. Disko jätkus veel poole ööni ja kui muusika lõpuks kinni keerati ning tuled põlema pandi, läks pidu tubades edasi....

Järgmisel hommikul jalutasime Riia vanalinnas. Et aga ilm kiskus tuuliseks, otsustasime parem sooja minna. Leidsime kena keskaegse trahtri, kus lasime ennemuistsel söögil-joogil hea maitsta. Tegime veel kiriku tasutal pilti, ning lõpuks keerasime auto kodu poole.


Oli vahva üritus!

Kommentaare ei ole: